Mestarien liigan puolivälierien toisessa osassa Liverpool ja Paris Saint-Germain kävivät jännittävän ja upean kaksintaistelun Anfieldillä. Ensimmäisessä osaottelussa Liverpool voitti 1-0 vierasottelussa ja siirtyi johtoon, mutta toisella osuudella Paris onnistui käänteessä ja eteni Mestarien liigan puolivälieriin Dembelen maalilla ja erinomaisella suorituskyvyllä rangaistuspotkukilpailussa.
Ottelun alussa Liverpool oli aktiivinen ja proaktiivinen, mutta Salahin puolustaminen vasemmanpuoleisen Mendesin toimesta, pukeutuneena nro 25 Paris Saint-Germain pelipaita, herätti ihmisten huomion. Mendesin äärimmäisen blokauksen alla Salah menetti paljon mahtavia mahdollisuuksia. Myöhemmin Dembele osoitti erinomaisia kykyjä väärän yhdeksän asennossa, vetäytyi vastaanottamaan pallon edistääkseen hyökkäys- ja puolustussiirtymää ja teki joukkueelle avaintavoitteen tasoittaakseen kokonaispistemäärän. Jatkoajalla Alisson torjui monta kertaa, ja Donnarumma pelasi rohkeasti rangaistuspotkukilpailussa pelaten Nunezin ja Jonesin rangaistukset. Lopulta Paris voitti rangaistuspotkukilpailun 4-1 ja eteni onnistuneesti kokonaistuloksilla 5-2.
Tässä pelissä Dembele, joka pukeutui nro 10 -Jalkapallo pelipaidat, oli epäilemättä avainhenkilö Paris Saint-Germainin paluuvoitossa. Hän ei vain pelannut korkealla tasolla väärässä yhdeksässä, vaan myös painosti Liverpoolin takakenttää pallon ulkopuolisella juoksulla ja nopeusetulla, mikä aiheutti vastustajan virheitä ja loi Pariisille useita vastahyökkäysmahdollisuuksia. Vaikka hän teki vain yhden maalin, Dembelen painostus Liverpoolia kohtaan ja hänen taktinen arvonsa ylittivät selvästi sen, mitä tiedot osoittivat. Ei ole epäilystäkään siitä, että Dembele vaikutti suuresti Paris Saint-Germainin menestyksekkääseen promootioon.
Perustettu vuonna 2010,
olemme ammattimainen urheilu pelipaidat valmistaja ja jälleenmyyjä, tarjota
laadukasta edulliseen urheilu pelipaidat.Me tukevat räätälöimällä nimesi ja
numeron. Meidän myymälä on vakaa tarjonta, erinomainen palvelu ja
kokenut toiminta joukkue.
Email: [email protected]









-280x280.jpg)


